Tarih
30 Eylül 2022 - 29 Ekim 2022
Konum
OSBÜK

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu, OSBUK, tarafından düzenlenen “OSB Yıldızları Araştırması”nın son başvuru tarihi 29 Ekim tarihine kadar uzatılmıstır.
Başvurularınızı www.osbyildizlari.osbuk.org üzerinden yapabilirsiniz.

ARAŞTIRMANIN AMACI

OSB Yıldızları Araştırması, ülkemizde Organize Sanayi Bölgeleri’nde (OSB) faaliyet gösteren firmaları motive etmek ve onlara yeni olanaklar tanımak amacıyla, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) öncülüğünde ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğiyle gerçekleştirilen kapsamlı bir yarışmadır.

OSBÜK, OSB’lerde faaliyet gösteren firmaların ihracat, yurt içi ticaret, istihdam, yatırım gibi alanlarda performansları açısından ilk 100 firmasını kapsamlı bir araştırmayla kamuoyuna 2020 yılında açıklamaya başlamıştır. 2022 yılı itibariyle Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğiyle her yıl tekrarını yapacağı araştırmanın, OSBÜK – OSB Yıldızları Araştırması’nın kalıcı haline getirilmesi amaçlanmaktadır.

Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan OSB’ler ve OSB’lerde faaliyet gösteren firmalar hakkında yapılan doğru kaynaklara ve verilere dayalı tek resmi çalışma olan bu araştırma, OSB’lerdeki firmaların performansını tüm Türkiye’ye ve dünyaya anlatacak etkin bir referans kaynağı oluşturmaktadır.

OSB Yıldızları Araştırması listesinde yer almak için başvuru yapan firmalar, ilgili dönemde belirlenen kategorilere göre sıralanacaktır. Dereceye giren firmalar düzenlenecek basın toplantısı ile kamuoyuna duyurulacaktır.

“OSBÜK-OSB Yıldızları Araştırması” verilerinin; ekonomi, dış ticaret, istihdam, yatırım, Ar-Ge, lojistik, dijitalleşme gibi alanlardaki araştırmacılara, ekonomi ve iş dünyasına yön veren kurum ve kişilere, uluslararası yatırımcılara, ulusal sanayi stratejisi oluşturanlara ve ülkemizle dış ticaret yapan firmalara referans kaynak oluşturmasını diliyoruz.

 

Sosyal Medya

Hakkımızda

Dericilik sektörü Bursa’da milattan önce 550 yılından bu yana sürdürülebilen iktisadi bir faaliyettir. İşgücü kaynakları hammaddeye ve pazara yakınlığıyla Bursa, son yıllarda dericilik sektörünün ana üretim merkezi olmuştur.

Bursa’nın hedefi, dünyanın sayılı ana üretim ve ticaret merkezlerinden biri olmaktır.

Bursa Deri İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi, teknoloji satın alan değil, üreten; modayı takip eden değil, modaya yön veren; sektörün sadece önem verdiği değil, takip ettiği bir merkez olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Badırga Mah. Aziz Demirkakan Cad.
No: 14 16290 Nilüfer / BURSA

Pzt. – Cuma: 08:00 – 18:00

Bursa Deri İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi © 2022. Tüm Hakları Saklıdır.